FAQ

JSOU ČTECÍ BRÝLE THINOPTICS POHODLNÉ?

Čtecí brýle jsou na nošení velice pohodlné. Váží méně než pětikorunová mince, jejich hmotnost vůbec nevnímáte a po stranách nosu  cítíte pouze lehký dotyk. 

 

JAKÁ JE ŽIVOTNOST ČTECÍCH BRÝLÍ? NEROZBIJÍ SE SNADNO?

Čtecí brýle ThinOPTICS jsou vyrobeny ze speciálního za horka vstřikovaného polykarbonátu pro optické aplikace, který je nerozbitný a často se užívá na neprůstřelné ochranné pomůcky očí. Nosník je ze slitiny Nitinol, která je 10x pružnější než pružinová ocel a je zapouzdřen do trubičky z medicinálního silikonu. S nosníkem jsou pevně spojey polykarbonátové rámečky čoček, děje se tak zalitím už ve vstřikovací formě. Video z testu odolnosti provedeného v Sonomě, California, USA vás jistě přesvědčí.

 

JAKÉ JSOU OPTICKÉ VLASTNOSTI?

Polykarbonát optické kvality používaný na čtecí brýle ThinOPTICS je tentýž, jako se používá u nejdražších značek brýlí, které jsou na lékařský předpis. Skla nejvyšší kvality jsou od jednoho z největších světových výrobců brýlové optiky.    

    

JAK SILNÉ ČTECÍ BRÝLE SI MÁM VYBRAT?

THINOptics vyrábí čtecí brýle v těchto optických mohutnostech (v diopriích):

+1,00  - LOW (slabé) – vhodné pro ty, co mají předepsané brýle v rozsahu od +0,75 až +1,25

+1,50 – LOW-MID (středně slabé) - vhodné pro ty, co mají předepsané brýle v rozsahu od +1,25 až +1,75

+2,00 MEDIUM (střední) - vhodné pro ty, co mají předepsané brýle v rozsahu od +1,75 až +2,25

+2,50 HIGH (silné) – brýle pro ty, kteří předepsané brýle v rozsahu od +2,25 až +2,75

 

Čtecí brýle jsou určeny pro běžné čtení, a kterou si sami automaticky najdete polohu objektu (textu), aby vzdálenost objektu od očí byla optimální. Z dioptrického rozsahu čtecích brýlí THINOptics si vybere každý, vyjma osob trpících silnou oční vadou, která vyžaduje lékařem předepsané brýle.

Pokud vůbec netušíte jak silné brýle byste si měli vybrat, můžete orientačně Pomůcka k určení potřebné síly brýlí.

 

BUDOU MI BRÝLE DOBŘE SEDĚT NA NOSE?

Čtecí brýle THINOPtics jsou navrženy tak, aby seděly na nose téměř každému. Mohou být usazeny na nose buď co nevýše, aby byly přímo před očima, ale osoby s menším nebo užším nosem si je mohou usadit dle potřeby níže až k nosním dírkám. Testovali jsme stovky různých kombinací šířek nosníků a úhlů sedel, abychom našli optimální design vyhovující naprosté většině zákazníků.